Korzystanie z serwisów płatności online a bezpieczeństwo

Obecnie bezgotówkowe transakcje stały się chlebem powszedni dla większości Polaków. Wolimy płacić w sieci, ponieważ cały proces jest zwyczajnie szybszy i wygodniejszy niż długie i uciążliwe zakupy w stacjonarnych placówkach. Dzisiejszy rozwój rynku e-commerce sprawił, że serwisy płatności online, pośredniczące w ich realizacji, są dla nas codziennymi partnerami. Działanie takich serwisów opiera się na oferowaniu różnych sposobów płatności internetowych, które użytkownik może wybierać stosownie do własnych preferencji. Najważniejsze jest jednak pytanie – czy to jest bezpieczne?

Należy podkreślić, że wszystkie instytucje płatnicze, które oferują usługi finansowe, podlegają dokładnej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, po czym wpisywane są do specjalnego rejestru. Zatem nie każda instytucja płatnicza, pośrednicząca w e-transakcjach, będzie mogła znaleźć się na takiej oficjalnej liście. Co więcej, KNF skrupulatnie weryfikuje, czy kandydat spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Tak więc najlepszym sposobem na zapewnienie sobie bezpiecznej transakcji jest sprawdzenie czy dany pośrednik znajduje się w rejestrze KNF-u.

Zaufane serwisy płatności online
Proces realizacji płatności online powinien być intuicyjny i bezpieczny dla każdego użytkownika. Oznacza to, że przy pojawieniu się zbędnych formalności oraz niepotrzebnych czynności, użytkownik powinien zacząć coś podejrzewać. Warto jednak zaznaczyć, że przy obecnym rozwoju polskiego rynku e-commerce możemy cieszyć się usługami kilku sprawdzonych serwisów płatności online, jak Dotpay. Serwisy takie współpracują z największymi sklepami internetowymi, zabezpieczając codziennie miliony e-transakcji. Ich usługi charakteryzują się tym, że w swojej ofercie posiadają wiele rozmaitych opcji pozwalających na kupowanie w sieci. Na ten moment, za najbezpieczniejszy sposób płacenia online uchodzi szybki przelew. Warto również dodać, że to pośredniczący serwis jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszystkich e-transakcji. Właśnie dlatego warto upewnić się, że posiada on niezbędne międzynarodowe i polskie certyfikaty.

Zachowaj czujność
Sprawdzenie rejestru KNF-u nie wyczerpuje listy kroków, jakie warto przedsięwziąć, żaby zachować bezpieczeństwo na zakupach w sieci. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać uwagę na to, czy dany serwis posiada uruchomione Biuro Obsługi Klienta. Jeśli tak, najlepiej zadzwonić po wskazany numer i ocenić jakość obsługi. Wyłącznie kompetentne biuro odpowie na wszelkie wątpliwości oraz pomoże w razie jakichkolwiek problemów. Z kolei e-sprzedawcy powinni zwracać uwagę na jakość i cenę oferowanej pomocy technicznej. Najważniejsze jest przecież to, aby podczas ewentualnej awarii nie wyciekły poufne dane klientów.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.