Opis płatności mobilnych

Świat wokół nas coraz częściej poznajemy przez pryzmat ekranu komputera czy telefonu. Coraz szybszy i bardziej zautomatyzowany tryb życia sprawia, że do codziennych zakupów zaczynamy używać zupełnie innych narzędzi niż wcześniej. Dotyczy to m.in. sposobu nabywania towarów. Obecnie chcemy płacić od razu, komfortowo i bezpiecznie. Otóż wraz z rozpowszechnieniem się smartfonów i tabletów wzrosło zapotrzebowanie na szybką realizację płatności przy użyciu urządzenia mobilnego. W odpowiedzi na rosnące potrzeby e-konsumentów integratory płatności i banki zapewniają możliwość dokonania płatności mobilnych za pośrednictwem kilku wybranych aplikacji.

Płatności mobilne to wszelkiego rodzaju płatności bezgotówkowe, które dokonywane są za pomocą urządzenia mobilnego typu smartfon bądź tablet oraz technologii mobilnych, jak USSD, WAP, SMS, NFC. Aby jednak zrealizować płatność, urządzenie musi zapewniać łączność z Internetem lub siecią telekomunikacyjną. Wygoda korzystania z płatności mobilnych polega na tym, że umożliwiają one bezpośredni i szybki zakup towarów lub usług oraz przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami w dowolnym miejscu i czasie.

Plusy płatności mobilnych
Wprowadzenie płatności mobilnych zdecydowanie usprawniło cały proces przeprowadzania e-transakcji zarówno po stronie e-klienta, jak i e-sprzedawcy. Zacznijmy od właścicieli e-biznesu, którzy dzięki tej innowacyjnej metodzie zyskali przejrzysty i funkcjonalny system rozliczeniowo-księgowy. Z kolei kupujący mogą bezpiecznie i bezproblemowo nabywać towary bądź usługi. Wprowadzane udoskonalenia w zakresie płatności mobilnych są wynikiem rosnących wymagań e-konsumentów, którzy oczekują możliwości wykonania natychmiastowej operacji z dowolnego miejsca. Jeszcze do niedawna powszechnie obecne ręczne wprowadzanie wymaganych danych do formularza przelewu, zniechęcało klientów do zakupów, które zamieniały się w ciąg zbędnych formalności. Dziś proces ten został w pełni zautomatyzowany tak, żeby wyręczyć klienta w zbędnych czynnościach oraz chronić przed podmienieniem danych przez cyberoszustów. 

Istniejące formy m-płatności
Do najpopularniejszych metod płatności mobilnych zalicza się BLIK Mobile, m-Pay, Sky Cash. Pierwsza opcja działa w oparciu o aplikację mobilną, umożliwiającą realizację e-transakcji. Proces zakupu odbywa się poprzez wprowadzenie do terminala płatniczego kodu wygenerowanego przez dostawcę na ekranie naszego telefonu. Z kolei system m-Pay działa jako rodzaj wirtualnej portmonetki. Otóż po potwierdzeniu e-transakcji, kwota płatności pobierana jest z wcześniej doładowanego konta aplikacji mPay. Sky Cash jest uniwersalnym systemem płatności mobilnych. Najpierw musimy doładować specjalne konto portmonetki SkyCash, aby następnie płacić z niego wygodnie przy użyciu smartfonu

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.