Zakupy w sieci - coraz bardziej popularne

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków dokonuje zakupów w Internecie. Jest to najszybciej rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki. Zmieniła się także najliczniejsza grupa użytkowników – obecnie jest to grupa wiekowa 25-34 lata. Kiedyś najliczniejsza była młodzież w wieku 15-24 lata. Czy nabraliśmy zaufania do zakupów on-line?

Sprzedaż on-line doceniona
Zakupów w sieci dokonuje każdego roku coraz większa użytkowników Internetu. Mają one wiele zalet i są bardzo konkurencyjne w porównaniu do zakupów stacjonarnych. Po pierwsze w sieci jest wiele rabatów, promocji, bonów gwarantujących zniżkę jest ich znacznie więcej niż w sklepach stacjonarnych. Po drugie zakupy te są wygodne – bez wychodzenia spod koca i wyskakiwania z kapci kupimy co chcemy: sprzęt AGD, odzież, kosmetyki, nawet artykuły spożywcze (!) przy niskich kosztach odstawy. Jest to szczególne udogodnienie dla osób, które nie posiadają samochodu i wszędzie muszą jeździć komunikacją miejską. 

Dodatkowym plusem jest brak konieczności posiadania gotówki. Wystarczy zalogować się do swojego banku i zatwierdzić przelew, nawet bez potrzeby wpisywania danych sprzedawcy dzięki szybkim systemom płatności. W sieci użytkownicy mogą także dosyć sprawie, bez przeszukiwania ofert sklepów porównać ceny tego samego towaru w kilku różnych sklepach, można zapoznać się z opiniami innych kupujących dany towar, pozyskać informację na temat jakości i właściwości danego przedmiotu. 

E-sklep drugim źródłem sprzedaży
Coraz rzadziej spotyka się działalności gospodarcze nie posiadające sklepu on-line. Sklep taki jest doskonałą drogą zbytu towarów. Za pomocą sprzedaży internetowej przedsiębiorca także reklamuje swoją markę i prowadzić inne działania marketingowe, dociera do szerszej grupy odbiorców w porównaniu ze sklepem stacjonarnym. 

Przedsiębiorcy często oferują niższe ceny niż w sklepie stacjonarnym, koszty odstaw są atrakcyjne i jest ich bardzo duży wybór – kurier, Poczta polska, paczkomaty itd. Interesujące nas towary łatwiej znaleźć poprzez okienku „szukaj”. Strony są kolorowe, przejrzyste, zachęcające do zakupu, bez nachalnych sprzedawców stojących nad nami. Zakupy można zrobić bez stresu, spokojnie i wygodnie. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.