Systemy płatności dla sklepu internetowego

Zakładanie sklepu internetowego to proces wypełniony decyzjami różnego rodzaju. Konkurencja nie śpi, o czym wie każdy właściciel przedsiębiorstwa w sieci. Chwytliwa nazwa, piękny szablon i ciekawy asortyment już nie wystarczą. Trzeba zadbać także o system obsługi płatności, który sprawdzi się nie tylko dla grupy odbiorców, w którą celujesz, ale dla „przeciętnego” użytkownika, który np. przez przypadek trafi na Twoją stronę. Jakie systemy płatności dla sklepów internetowych sprawdzają się na polskim rynku? Poniżej małe porównanie najpopularniejszych z nich – zapraszamy do lektury.

Jak najbardziej lubią płacić Polacy?
Myśląc stereotypowo o naszym społeczeństwie, jako o zamkniętym na nowoczesne technologie możemy stracić wielu klientów. Wystarczy przeanalizować aktualne raporty dotyczące e-Commerce dla Polski, by wywnioskować, że Polacy są ciekawi i otwarci na nowe metody płacenia w sieci. Coraz rzadziej decydują się na opcję płatności przy odbiorze i chętnie testują inne metody niż tradycyjny e-przelew bankowy. Polacy cenią sobie także łatwość obsługi danego systemu płatności oraz czas, w jakim zostanie zrealizowany przelew. Według raportu z 2017 od Gemius, około 60% użytkowników płatności bezgotówkowych najchętniej wybiera tzw. szybkie przelewy za pośrednictwem operatorów rozliczeniowych takich jak Dotpay, Paypal i Przelewy24. Przelew tradycyjny znajduje się na końcu ankiety! Warto więc zainwestować i dołączyć do programu partnerskiego któregoś z operatorów, np. Dotpaya. Jak przedstawiają się ich oferty?

Dotpay
Serwis Dotpay stawia poprzeczkę naprawdę wysoko i na bieżąco wprowadza wszelkie nowości branżowe. Udostępnia swoim klientom formy płatności takie jak: płatności kartami płatniczymi (Visa, MasterCard, American Express i inne), zwykłe przelewy internetowe, przekazy bankowe i pocztowe, szybkie przelewy internetowe (Blik, Masterpass czy najnowsza Visa Chechout), płatności przez telefon (mPay czy SkyCash), płatności mobilne, SMSowe, IVR (czyli za pomocą automatycznej sekretarki), usługi premium, płatności z zagranicy, płatności odroczone, płatności cykliczne czy wszelkiego rodzaju zwroty. Koszty prowadzenia konta na Dotpayu są ustalane indywidualnie dla każdego klienta, przy czym serwis nie prowadzi opłat abonamentowych – można zrezygnować w dowolnym momencie. Nie ma także żadnych ograniczeń w dostępie do środków na koncie ani minimalnej kwoty wpłaty czy wypłaty, a przelewy realizowane są szybko. Jak korzystamy z Dotpaya? Przez osobisty panel administracyjny, na którym sprawdzamy na bieżąco raporty, historię płatności itd. Dotpay jest niezwykle elastyczny i wygodny dla klientów, warto sprawdzić jego ofertę.

Paypal
Paypal nie ma tak rozbudowanej oferty jak Dotpay, ale jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych przelewów bankowych. Działa na zasadzie wirtualnej portmonetki, do której klient podpina swoje karty płatnicze (kredytowe, debetowe, prepaid) i wykonywać nimi wygodne transakcje online. Paypal pobiera opłaty od sprzedających, a prowizje uzależnia od miesięcznego obrotu sklepu. Dla klientów indywidualnych prowadzenie konta i przelewy są całkowicie darmowe.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.