Płatności internetowe - czy są bezpieczne?

Coraz więcej z nas posługuje się na co dzień płatnościami internetowymi. Dokonujemy zakupów, płacimy rachunki. Płatności za pomocą Internetu są wygodne, tańsze niż dokonywanie opłat w banku, a to wszystko bez wychodzenia z domu. 

E-zakupy
W Polsce sklepy internetowe, hotele, portale z wydarzeniami kulturalnymi posiadają płatności on-line. Jest to bardzo wygodne i oszczędza czas użytkownika. Mamy do wyboru zazwyczaj płatności za pomocą takich systemów jak: Dotpay, Przelewy24, czy PayU. Systemy te gwarantują nam bezpieczny przepływ pieniędzy z naszego konta na konto sprzedającego towar, czy usługę. Co więcej płatnik otrzymuje potwierdzenie drogą mailową, czy odbiorca otrzymał zapłatę, a także ma możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku nie dostarczenia zamówionego towaru. Można także dodatkowo ubezpieczyć pieniądze.

Czy, aby bezpieczne?
Wiadomo, że zakupy są wygodniejsze i szybsze niż te w sklepach stacjonarnych. To jest wielka zaleta e-płatności. Jednak rodzi się wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, w końcu po sieci krążą dane osobowe, numery kont i loginy. Co częściej także można się spotkać z przypadkami wyłudzania danych. 

Po dokonaniu zakupu, korzystając z takiego systemu od razu przechodzimy do płatności. Ale zaraz.. wyświetlają się inne dane niż sprzedającego. Spokojnie. To dane systemu, który przesyła pieniądze bezpośrednio do sprzedającego. Płatności można dokonywać kartą kredytową lub szybkim przelewem. Po zatwierdzeniu płatności sprzedający może od razu zacząć realizować zamówienie nie czekając na dotarcie pieniędzy na swoje konto. Płatności przez systemy płatności gwarantują bezpieczeństwo międzynarodowymi certyfikatami. Płatności dokonywane przez systemy zapobiegają także wszelkim pomyłkom w przelewaniu pieniędzy dot. na przykład numeru konta. 

Dodatkowo zakupów on-line można dokonywać także na raty. Jest to bardzo potrzebna opcja, szczególnie przy dużych zakupach i wygodne – bez spędzaniu długich chwil w banku. Z płatności on-line warto korzystać są bezpieczne, szybkie i niezwykle wygodne.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.