Zakupy online, - dlaczego się na nie decydujemy?

Zakupy internetowe z roku na rok cieszą się coraz większa popularnością. Coraz więcej osób ma urządzenia mobilne i szybki Internet co umożliwia robienie zakupów z praktycznie każdego miejsca, w którym się znajdują. Kupowanie on-line ma zarówno swoje wady i zalety – sprawdź jakie!


Najchętniej kupowane
Konsumenci najczęściej kupują książki oraz odzież, w tym sprzęt turystyczny, obuwie. Na kolejnych miejscach znajduje się sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe, a także kosmetyki. Z roku na rok przybywa zakupów z kategorii: wyposażenie domu, biżuteria, AGD. Bardzo wielu sprzedawców posiadających sklepy stacjonarne przenosi także swoją ofertę do sieci, proponując często niższe ceny, stąd zwiększające się zainteresowanie zakupami on-line.

Zalety zakupów internetowych
Najważniejszym argumentem jest po prostu wygoda. Nie wychodząc z domu kupimy szybko to co chcemy, zapłacimy on-line i tylko czekamy na przesyłkę. Kupowanie w Internecie jest dużo prostsze niż w sklepach stacjonarnych. Często wystarczy w okienku „szukaj” wpisać to, co nas interesuje – w sklepach trzeba niejednokrotnie przeszukiwać regały i wieszaki.

Dla wielu konsumentów fakt kupowania zakupów w spokoju, bez nachalnych sprzedawców jest kluczowy. Każdy z nas na pewno został chociaż raz nękany przez sprzedawcę i zachęcany do zakupów poszczególnych towarów. Ważna jest tutaj także możliwość poczytania opinii na temat danego produktu oraz sprzedawcy, a także porównania cen w różnych sklepach bez długich godzin spędzonych w galeriach.

Wady zakupów 
Jeżeli potrzebujemy czegoś natychmiast niestety zakupy przez Internet się nie sprawdzą. Najszybsza dostawa jest dostarczana na drugi dzień od akceptacji zamówienia, kurierem. Dokonywanie zakupów mobilnie nie daje nam możliwości zobaczenia na żywo produktu, dotknięcia. W Internecie można także natknąć się także na oszustów.

Kupujemy, bo widzimy reklamę
Przeglądając różne strony internetowe często natykamy się na reklamy danych produktów, otrzymujemy maile z ofertami. Mimowolnie czytam te informacje, które mówią nam, że czegoś potrzebujemy. W sieci często znajdujemy informacje na temat danego produktu, które albo zachęcą albo zniechęcą do przeprowadzenia transakcji.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.