Płatności Dotpay - charakterystyka wybranych form płatności

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne. Wielu młodych ludzi często nie ma przy sobie pieniędzy tylko karty płatnicze i telefony. Firma DotPay posiada w swojej ofercie wiele internetowych form płatności wśród, których każdy znajdzie odpowiednią dla swoich potrzeb.


Karty płatnicze
Płatność kartami płatniczymi to popularny i łatwy sposób zapłaty. Pozwala za płacenie należności firmą krajową lub zagraniczną. Posiadają także odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym dane płacącego są chronione. 

Przelewy internetowe i transferowe
Główną ich zaletą jest szybkość, oszczędność oraz gwarancja bezpieczeństwa. Usługa polega na integracji płatności rozpoczętej w sklepie z systemem określonego banku. Nie istnieje tu ryzyko popełnienia błędu podczas wypełniania danych do przelewu, gdyż te wypełniane są automatycznie. Opłaty takie są szybkie, a klient nie ponosi żadnej prowizji od transmisji.

Płatności mobilne
Do płatności mobilnych nie każdy jest przekonany. Sceptycy nie chcę mieć powiązanego konta z telefonem (w razie kradzieży telefonu), a zwolennicy są zachwyceni. Istnieje kilka metod płatności mobilnej: mPay, Sky Cash, PeoPay, Blik. Wszystkie te aplikacje funkcjonują na telefonach komórkowych z dostępem do Internetu, a w szczególności na smartfonach. 

W aplikacji płacenia PeoPay nie potrzebne jest nawet posiadanie konta w banku, a umożliwia płatności bezgotówkowe w sklepach i Internecie. Blik z kolei jest nowoczesnym systemem płatności mobilnych, dzięki któremu dokonamy płatności w Internecie oraz tysiącach sklepów stacjonarnych.

Usługi premium rate 
DotPay oferuje także usługi typu premium. Usługi te wykorzystują także telefon komórkowy do dokonywania tzw. mikropłatności. Usługa polega na tym, że użytkownik wysyła sms na podany numer o określonej treści. Wówczas system otrzymuje wiadomość i przesyła przygotowaną wcześniej usługę. Dzieje się tak np. gdy doładowujemy konto oglądając filmy przez Internet, czy doładowujemy transfer na stronie, z której pobieramy pliki. Jest również możliwość kilku wiadomości zwrotnych, wiadomości MMS itp. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.