Płatności internetowe w e-biznesie

Płatności internetowe dla osób prowadzących biznes w Internecie to nie tylko szybkie i bezpieczne przelewy. To także dodatkowe możliwości, czy szansa na rozwój, czy wprowadzenie nowych towarów. Na rynku płatności jest wiele opcji do wyboru.

E-portfel
Inaczej zwany jest „elektroniczną portmonetką”. Jest popularnym rozwiązaniem wśród biznesmenów. Polega na stworzeniu przez dostawcę wirtualnego konta, które można doładowywać i płacić w konkretnym sklepie internetowym. Jest to rozwiązanie proste i praktyczne. E-portfel nie powinien być jednak stosowany jako jedyna metoda płatności. Klient powinien mieć szeroki wybór metod płatności, np. kartą kredytową, czy przez PayPal.

Konta agregowane
Ten rodzaj płatności polega na założeniu przez dostawce konta w danym banku i dzierżawieniu go poszczególnym przedsiębiorcom. Jakie są zalety takiej usługi? Pierwsza z nich to mniejsze formalności. Przedsiębiorca nie musi przechodzić kontroli banku, bo przechodzi je operator płatności, a swoim klientom udostępnia usługi na swoją odpowiedzialność. Jest to rozwiązanie wygodne dla małych i średnich e-biznesów. To rozwiązanie jest bardziej praktyczne niż wcześniejszy e-portfel. Zakupy za pomocą tych płatności są mniej komfortowe dla klienta – podczas dokonywania zakupy jest on przekierowywany na inne strony internetowe i musi podawać swoje dane.

PSP
Payment Service Provider znany jako PSP to modle płatnościowy, który jest bezpośrednim reprezentantem acquirera, czyli podmiotu, który otwiera oraz prowadzi konto merchanckie. Obsługuje on konta kupieckie, które należą bezpośrednio do e-biznesów. Jakie są z tego korzyści? Część PSP zakłada konta swoim klientom, część pomaga przy ich założeniu, a jeszcze inni wymagają posiadania już konta. PSP umożliwia dokonywanie płatności cyklicznych, opcja opisów widniejących na wyciągach z kart, które umożliwiają szybką identyfikację zakupów. 

Możliwości zatem jest wiele. Każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiedni dla jego biznesu model płatności, który da mu także możliwość rozwoju. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.