Najpopularniejsze formy płatności internetowych

Płatności internetowe stają się coraz bardziej popularne. Coraz większa liczba osób zakłada konta bankowe z dostępem do konta internetowego, by właśnie dokonywać wygodnych i szybkich opłat oraz zakupów. Jakie formy płatności lubimy najbardziej i dlaczego? 


Najpopularniejsze
Najbardziej popularnymi metodami płatności on-line są zwykłe przelewy bankowe, szybie przelewy, płatności kartami, a także telefonem. Są one najszybsze, najbardziej dostępne i cieszą się zaufaniem użytkowników. Obecnie coraz większa liczba konsumentów płaci telefonem, czy tabletem. 

Przelewy górą
Najczęściej korzystamy z tradycyjnych przelewów internetowych. Posiadając dane sprzedającego i logując się na konto naszego banku w prostu sposób dokonamy płatności po zatwierdzeniu jej kodem jednorazowym lub hasłem.

Rodzaj płatności a płeć i wiek
Z badan rynku wynika, że nie ma zasadniczego podziału płci kupujących jeśli chodzi o płatności za pomocą przelewów. Różnice jednak widać w sytuacji płacenia aplikacją mobilną w telefonie lub za pomocą płatności sms – częściej korzystają z niej mężczyźni. 

Jeśli chodzi o wiek kupujących i metodę płatności różnice są widoczne w najmłodszych grupach wiekowych. Najmłodsi najczęściej wybierają opcję za pobraniem. Liderami w każdej grupie wiekowej pozostają przelewy bankowe oraz płatności szybkie. Często konsumenci korzystają z więcej niż jednej metody płatności. Zakupów i opłat rachunków najczęściej dokonujemy po prostu z komputerów stacjonarnych i laptopów, na kolejnym miejscu są aplikacje mobilne w telefonach.

Bez względu na formy płatności należy przyznać, że płatności internetowe są powszechnie stosowane. Pozwalają na oszczędność czasu (nie trzeba stać w kolejkach do kas, czy w banku, nie trzeba jechać do sklepu, szukać produktów), oszczędność pieniędzy, są wygodne, bezstresowo można zapłacić za zakupy z wygodnej kanapy, są także szybkie – w przypadku systemów płatniczych, tj. PayU, PayPal itp. Zakupy te są również bezpieczne, jeśli są dokonywane przez systemy posiadające certyfikaty bezpieczeństwa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.