Kilka słów o płatnościach BLIK

Obecne czasy charakteryzują się skokiem rozwoju technologicznego i ciągłym pośpiechem, w którym żyjemy. Dlatego też my jako społeczeństwo potrzebujemy rozwiązań szybkich i wygodnych, takich które ułatwią nasze życie i pozwolą nam na efektywniejsze rozporządzanie swoim czasem. Właśnie z tego powodu dynamicznie rozwijają się obecnie aplikacje do płatności mobilnych, a producenci prześcigają się w nowych i innowacyjnych rozwiązaniach, które zachwycą nas swoją prostotą i użytecznością. Jednym z takich właśnie nowoczesnych i pomysłowych rozwiązań, które podbija obecny rynek jest BLIK.

Czym jest BLIK?
BLIK jest to po prostu konkretny sposób płatności dostępny poprzez aplikację mobilną wybranych banków. Z BLIKU możemy więc korzystać mając swoje konto w takich bankach jak: mBank, Alior Bank, BZ WBK, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Getin Bank, PKO Bank Polski, a także z nowo powstałych T-Mobile Usługi Bankowe i Orange Finanse. BLIK jest rozwiązaniem stworzonym i zaprojektowanym przez Polski Standard Płatności Sp. z o.o. Korzystając z BLIK mamy możliwość wykonywania płatności szybkim przelewem za pomocą tak zwanego „jednego kliknięcia”. Wszystko dzieje się za pomocą jednorazowego kodu wygenerowanego przez nasz bank.

Jakie możliwości daje nam korzystanie z BLIK?
Korzystając z systemu BLIK możemy dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych jak i w sklepach internetowych, a także wypłacać środki finansowe w bankomatach i co więcej również wpłacać je na swoje konto. Kolejną możliwością jaką mamy są natychmiastowe szybkie przelewy na numer telefonu pomiędzy osobami będącymi klientami różnych banków, a także generowanie czeków BLIK (czyli dziewięciocyfrowych kodów), którymi możemy dokonywać płatności a także wypłacać gotówkę z bankomatów.

Jak dokonać standardowej płatności z użyciem BLIK?
Aby dokonać płatności trzeba przede wszystkim mieć zainstalowaną na swoim telefonie aplikację mobilną swojego banku (jednego z wymienionych wcześniej banków uczestniczących w programie BLIK), a następnie zalogować się do niej i odczytać jednorazowy sześciocyfrowy kod wygenerowany przez nasz bank. Ten kod wprowadzamy podczas zakupu w sklepie i następnie potwierdzamy realizację zleconej płatności . I tyle – gotowe. 

Czy płatności BLIK są bezpieczne?
Płatności z pomocą systemu BLIK, są bezpieczniejsze od standardowego posługiwania się kartą, przede wszystkim że do transakcji nie używasz swoich danych i stałego numeru karty tylko jednorazowych kodów, które mają swoją wartość tu i teraz, a dokładniej około 1,5 minuty. Ponadto każda operacja BLIK przekraczająca prób 50 zł jest dodatkowo potwierdzana PINem na Twoim telefonie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.