Rozwój cyfrowych płatności - oczekiwania

Z roku na rok coraz więcej użytkowników korzysta z różnorodnych form płatności elektronicznych. Kupujący oczekują prostych i szybkich rozwiązań, a przede wszystkim wygodnych i bezpiecznych. Użytkownicy coraz częściej interesują się tą tematyką, co widać na wszelkich mediach społecznościowych, tj. Facebook, Twitter, Instagram i wiele innych. Prognozy są pozytywne.

Więcej form płatności 
Na rynku płatności pojawia się coraz więcej nowych ofert produktowych. Najczęściej dyskutuje się na temat kart zbliżeniowych, portfeli cyfrowych, technologii biometrycznych. Płatności osobistych oraz produktów mobilnych, których można używać na urządzeniach, tj. smartfony, czy tablety. 

Coraz bardziej rozpowszechnia się możliwość płacenia zbliżeniowo za pomocą karty, między innymi jest to możliwe w systemach komunikacji miejskiej, co bardzo ułatwia podróżowanie, czy na dużych imprezach sportowych.
Bezpieczeństwo

Temat bezpieczeństwa wciąż jest najważniejszy. Wielu użytkowników nie korzysta z płatności smartfonem, czy tabletem bojąc się o wykradanie danych, czy kradzież urządzenia i dostanie się tajnych danych w ręce złodzieja. Nie wszędzie są także możliwe płatności takimi urządzeniami.

Coraz więcej osób jednak nabiera zaufania do płatności cyfrowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tradycyjne przelewy internetowe. Topowym tematem wśród forumowiczów jest także używanie technologii biometrycznych w płatnościach i odchodzenie od systemu haseł jednorazowych oraz kodów przysyłanych drogą sms. W technologiach tych często wspominano o wykorzystywaniu odcisków palców, elektrokardiogramu, czy metody rozpoznawania twarzy podczas dokonywania płatności.

Jak widać rynek płatności cyfrowych cały czas się rozwija nie tylko w kierunku zwiększenia oferty produktowej, ale także w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz jeszcze większego komfortu użytkowania płatności. Już dziś można załatwić wiele formalności za pomocą telefonu, a co będzie za 10/ 20 lat? 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.