Zakupy w sieci w godzinach pracy

Zakupy w sieci stają się coraz bardziej popularne. Kupujemy przez Internet już prawie wszystko: kosmetyki, odzież, pożywienie, środki chemiczne, meble, prezenty, elektronikę. Zbadań przeprowadzonych przez „Rzeczpospolitą” najczęściej dokonujemy zakupów w pracy. Dlaczego?


Największa liczba transakcji w godzinach pracy
Najwięcej zakupów dokonujemy w godzinach pracy oraz od poniedziałku do piątku. Znacznie niej płatności on-line księguje się np. w sobotę . Wiele osób dokonuje zakupów na początku tygodnia, by zamówiony towar otrzymać jeszcze przed weekendem. Na weekendach raczej też nie kupujemy przez Internet, gdyż w sobotę nie zawsze sklepy pracują. Wzrost sprzedaży obserwuje się także wieczorem, gdy kupujący wrócą już z pracy do domu.
Dlaczego tak się dzieje? Wychodząc z pracy nie mamy ochoty już siedzieć przed komputerem, czy wpatrując się w komórkę, by dokonać zakupów. Zazwyczaj korzystamy z okazji, gdy jesteśmy w pracy i mamy chwilę wolnego czasu. W domu bywa różnie – mamy swoje obowiązki, dzieci, a także coraz częściej aktywnie spędzamy wolny czas. Często także z tego względu zakupy planuje się w wolnym czasie, np. na weekendzie a finalizuje na tygodniu.

Spokojny reaserch
W domu niejednokrotnie nie mamy chwili wolnego czasu albo siły na poszukanie interesującego nas produktu. Ten czas często znajdujemy między jednym a drugim zadaniu w pracy. Mamy czas, by spokojnie przeglądnąć oferty sprzedających, poradzić się kogoś, czy wybór jest dobry, wysłać maila, czy zadzwonić do sprzedającego jeśli mamy jakieś pytania. 

Wiele osób w pracy na spokojnie robi listy rzeczy do wykonania po pracy, ale także listy zakupów, by nie zapomnieć o czymś ważnym. To sprzyja zakupom, rozmyślaniom i przeglądaniu gazetek sklepów. 

Podwójna oszczędność czasu
Robiąc zakupy w pracy oszczędzamy czas dwukrotnie. Nie dość, że zakupy on-line robi się znacznie szybciej niż w sklepach stacjonarnych (nie trzeba do nich jechać, stać w kolejkach, przepychać się z wózkami),to nie musimy ich robić po pracy lub przed pracą. Kończąc dzień pracy wiemy już, że zakupy mamy zrobione i spokojnie możemy odpoczywać w domu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.