Jak płacić bezpiecznie i szybko w sieci?

Rynek e-commerce wciąż dynamicznie się rozwija, o czym wyraźnie świadczą prowadzone statystyki. Tylko w 2012 roku w europejskich sklepach internetowych i na aukcjach w sieci wydano aż 112 miliardów euro. W roku 2017 wartość rynku e-commerce wzrosła aż do 191 miliardów euro. E-handel rozwija się równie dynamicznie również w Polsce. Zakupy online cenimy sobie przede wszystkim ze względu na ich wygodę i szybkość realizacji. Czy proces ten jest jednak bezpieczny? Warto wiedzieć, że wiele zależy od zachowania samych użytkowników, którzy często sami wystawiają się na atak. Na szczęście utrzymanie podstaw bezpieczeństwa podczas realizacji e-transakcji wcale nie jest takie trudne. Warto wziąć pod uwagę kilka prostych rad, które pomogą tym, którzy posiadają własny e-sklep i chcą mieć pewność, że ich klienci będą zadowoleni z przeprowadzonej operacji.

Internet daje dzisiaj szansę nawet drobnemu biznesowi na dotarcie do klientów na z całego globu. Atrakcyjna oferta i jej oryginalna prezencja należą do bardzo ważnych czynników, które przekonują potencjalnych klientów do skorzystania z danych usług. Równie ważne jest jednak zapewnienie wygodnej i bezpiecznej płatności internetowej. Jeśli klienci stwierdzą, że coś jest podejrzane lub zbyt skomplikowane, od razu opuszczą nasz sklep, bez względu jak atrakcyjną ofertą by się on nie reklamował. W interesie e-przedsiębiorcy jest więc zadbanie o wprowadzenie odpowiedniego systemu płatności elektronicznych.

Przyjazne procesy płatności online
Płacenie online to proces finalizacji zakupu, który powinien być możliwie łatwy w obsłudze tak, żeby nie budzić żadnych obaw odnośnie jego bezpieczeństwa. W sektorze e-commerce równolegle funkcjonuje wiele sposób pozwalających na uiszczenie opłat online. Praktycznie codziennie wprowadzane są też uaktualnienia, które dogadzają e-konsumentom, żądnym coraz szybszych i wygodniejszych opcji płatności. Najpopularniejsze metody płatności to obecnie przelewy pay-by-link, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Przelew to oczywiście najprostsza forma płatności, która jest bardzo powszechna, a przy tym wygodna dla sprzedawców, jak również klientów. Pierwsi podają wyłącznie numer rachunku, przy czym nie jest on obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami, a drudzy są bezpieczni, ponieważ nie są narażeni na ujawnienie poufnych danych. 

Zintegruj system płatności
Integratory pośredniczące w płatnościach online między e-sprzedawcą a kupującym, to bardzo wygodne rozwiązanie dla sklepu internetowego. System pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy gotowy oraz zintegrowany pakiet usług. Za jego pośrednictwem można realizować płatności metodą mobilną, wirtualnego portfela, odroczoną i wiele, wiele innych. To integrator odpowiada za sprawność i bezpieczeństwo wszelkich transakcji, a przyjmujący płatność otrzymuje zestawienia wszystkich dokonanych operacji na własny rachunek bankowy.
 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.