Polacy coraz częściej zamawiają jedzenie przez Internet

Według badań przeprowadzonych przez instytut Homo Homini ponad 60 % naszych rodaków zamawia posiłki przez Internet. Kto zamawia najczęściej i co jemy najczęściej zmawiając jedzenie na stronach internetowych? 

Kto najczęściej zamawia?
W najliczniejszej grupie osób zamawiających posiłki przez Internet znajdują się osoby z przedziału wiekowego 35-44 lata. A mogłoby się pomyśleć, że to najmłodsi będą zamawiać częściej. W niedalekiej przeszłości osoby zamawiające jedzenie drogą internetową uważało się za osoby wyrachowane, snobistyczne, lubiące się przechwalać tym, że zamawiają posiłki na dostawę. Obecnie stało się to bardzo powszechne i cieszy się coraz większą popularnością. 

Dlaczego zamawiamy on-line?
Głównym powodem zamawiania posiłków przez Internet jest po prostu oszczędność czasu. Nie musimy iść na zakupy, przygotowywać posiłków, zmywać po gotowaniu.. Ten czas możemy przeznaczyć na odpoczynek. 

Dodatkowo są obecne na rynku portale za pomocą których kupimy posiłki szybko 
i wygodnie. Jednym z nich jest portal Pyszne.pl, na którego stronie szybko zweryfikujemy jakie restauracje dowożą do naszego miejsca zamieszkania posiłki, ile kosztuje dostawa itp. Portale, jak i restauracje oferują dużo promocji, rabatów, czy bonów zniżkowych dla klientów, np. na pierwsze zamówienie. Za posiłek wybrany na portalu można płacić gotówką, ale także on-line. 

Coraz bardziej powszechne staje się partnerstwo banków z takimi portalami. Aktywując daną ofertę banku można liczyć na zwrot określonej kwoty pieniędzy (rabatu) w ciągu 30/60 dni na konto bankowe, z którego było opłacane zamówienie.

Kiedy i co najczęściej zamawiamy? 
Najwięcej zamówień ma miejsce w porze obiadowej i kolacyjnej od piątku do niedzieli. Wynika to z tego, że chcemy po całym tygodniu pracy odpocząć lub nie chce nam się przygotowywać potraw na spotkania z przyjaciółmi, czy rodziną – prościej i szybciej jest zamówić. Dodatkowo kobiet częściej zamawiają posiłki na kolacje w piątki oraz soboty, a mężczyźni w soboty i niedziele i to porą obiadową. Najbardziej popularnymi kuchniami jakie zmawiamy jest kuchnia włoska, na drugim miejscu znajduje się kuchnia azjatycka, na kolejnym miejscu kuchnia amerykańska.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.