Formy płatności w Internecie

Dokonywanie płatności przez Internet z rok na rok ma coraz więcej zwolenników. Pozwala nie tylko na oszczędność czasu (nie trzeba stać w kolejkach w banku), ale także wygodne i szybkie. W dzisiejszych czasach do dokonywania płatności wykorzystuje się nie tylko kanały internetowe, ale także telefonię komórkową. Dzięki temu klient ma do wyboru wiele możliwości form płatności.

Przelewy online 
Przelewy są najpopularniejszą formą płatności on-line. Korzysta się z niej na całym świecie, są szybkie, tanie (niejednokrotnie, w zależności od banku mogą koszt przelewu może wynosić 0 zł), wygodne i bezpieczne (przelewy zatwierdza się kodem lub hasłem jednorazowym). Wystarczy posiadać konto internetowe w banku i posiadać środki na koncie. 

Płatności kartą płatniczą
Tak, w Internecie także można płacić kartą. Karta przestała służyć tylko do wybierania gotówki z bankomatu lub dokonywania płatności bezgotówkowych. Można dokonywać płatności kartami kredytowymi, debetowymi, a także kartami wirtualnymi. Wystarczy tylko podać dane karty i płatność gotowa!

SMS Premium
Płacić można także za pomocą sms. Są to tak zwane mikropłatności, których możemy dokonać wysyłając sms konkretnej treści na podany numer telefonu. Dotyczy to kwot niskich, np. przy wyróżnieniu ogłoszenia na stronie z ogłoszeniami lub dostępu do konta pozwalającego oglądać filmy on-line. Płatności dokonywane są bardzo szybko i sprawnie. 

Portfele internetowe
To kolejna innowacyjna metoda płatności. Portfel internetowy to miejsce, z którego istnieje możliwość dokonywania płatności. Metoda jest prosta i praktyczna. Można nią płacić na całym świecie, najpopularniejsze to PayPal oraz Moneybookers.

Płatności gotówkowe w internecie?
Tak, te również są możliwe. Bardzo duży odsetek kupujących dokonywało właśnie takich zakupów nie ufając internetowym formom płatności. Do gotówkowych form płatności zalicza się między innymi: tradycyjny przelew w placówce banku, przekaz pocztowy, płatności w dużych centrach handlowych, płatności w sklepach „Żabka”, czy za pomocą kuponów UKASH.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.