Płacenie kartą za pomocą telefonu - IVR

Interaktywna odpowiedź głosowa (IVR) to technologia, dzięki której komputer współdziała z człowiekiem. Mówiąc konkretnie przez telefon, ludzie otrzymują podpowiedzi głosowe i udzielają odpowiedzi naciskając wybrane przyciski na klawiaturze telefonu, które wysyłają sygnały DTMF z powrotem do komputera. Bardziej rozwinięte systemy IVR są oparte na programach rozpoznawania mowy, które pozwalają ludziom komunikować się werbalnie z komputerem. Za pomocą systemu IVR można zintegrować różne narzędzia do zbierania danych, w tym zautomatyzowane przetwarzanie przychodów, zarządzanie niestandardowymi płatnościami i opcje płatności przyjazne dla urządzeń mobilnych. System może również służyć do obsługi zarówno płatności przychodzących, jak i wychodzących. IVR może usprawnić prawie każdą funkcję biznesową, którą można podzielić na szereg prostych interakcji, takich jak dokonywanie płatności przez telefon lub sprawdzanie salda konta. Istnieją dwie główne korzyści zwdrożenia IVR w standardowych procesach biznesowych:

Oszczędność czasu
Istnieje wiele funkcji biznesowych, które są niemal identyczne za każdym razem, gdy się pojawiają. Na przykład, jeśli klient chce wiedzieć, kiedy nasz sklep jest otwarty odpowiedź na to pytanie jest zawsze taka sama. IVR to po prostu mądrzejsze wykorzystywanie zasobów w celu dostarczania klientom wcześniej nagranych informacji, zamiast przekazywania tego samego pytania pracownikom w kółko. Nie tylko oszczędza to czas pracowników, ale także oszczędza czas klientów. Otrzymają odpowiedź, której potrzebują natychmiast, bez konieczności oczekiwania. To samo dotyczy zbierania płatności.

Oszczędność pieniędzy
Po co płacić dodatkowemu pracownikowi za pracę, którą z powodzeniem może wykonać zautomatyzowany system. Na bardzo podstawowym poziomie IVR pozwala zaoszczędzić na kosztach odbierania połączeń z klientami. Ale także pozwala lepiej dbać o swoich pracowników, którzy przyjmowanie płatności przez telefon traktują z reguły, jako żmudny obowiązek. Nie wspominając, o ryzyku popełnienia błędów. 

Integracja IVR z bramkami płatniczymi
Proces tworzenia ścieżki do systemów IVR, które stosuje się w celu zbierania płatności, staje się coraz bardziej wyrafinowany. W miarę rozwoju różnych rodzajów płatności, pojawiają się kolejne ścieżki, które muszą uwzględniać potrzeby i oczekiwania konsumentów. Aby właściwie dbać o swoich klientów, należy dokładnie zbadać ścieżkę IVR, biorąc pod uwagę szczegóły naszej bazy klientów i ich potrzeb. W przeciwnym razie to, co ma być narzędziem obsługi klienta, obniży poziom ich zadowolenia. Na przykład nie każdy klient wie, gdzie na karcie można znaleźć kod zabezpieczający. Więc jeśli akceptujemy płatności kartą kredytową, najprawdopodobniej będziemy musieli wyjaśnić, gdzie jest kod. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.