Zalety płatności internetowych

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy, kto posiada elektroniczne konto bankowe dokonuje płatności internetowych. Liczba użytkowników nadal wzrasta a płatności on-line cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? 


Duży wybór
W zależności z jakich aplikacji i systemów korzystamy i jak bardzo jesteśmy zaprzyjaźnieni z urządzeniami elektronicznymi mamy duży wybór dokonywania płatności. Najpopularniejsze są oczywiście płatności on-line z posiadanego konta internetowego banku lub za pomocą specjalnych systemów płatniczych. Podczas logowania z własnego konta przed przelaniem pieniędzy trzeba upewnić się, czy wyświetlone dane to faktycznie dane sprzedającego towar/usługę. Można także płacić za pomocą aplikacji w telefonie. Można także korzystać z płatności ekspresowych, gdzie płatność dokonuje się prawie jednym kliknięciem myszki. Przy większych transakcjach możemy być proszeni o potwierdzenie przelewu. 

Szybkość
Szybkość zrobienia i dotarcia pieniędzy na konto jest bezkonkurencyjne w porównaniu z przekazem pocztowym, który był niegdyś często stosowany. Dzięki temu nasze zlecenie będzie szybciej zrealizowane, bo środki szybciej będą na koncie sprzedającego.

Po prostu wygoda
Nic nie równa się pod względem wygody do zakupów internetowych. Zamiast chodzić długie godziny po markecie spożywczym, budowlanych, czy nawet odzieżowym najlepiej dokonać zakupów przez Internet. Bez stresu, pośpiechu, kolejkach do kas. Możemy siedzieć na kanapie i robić zakupy z dostawą do domu. W niektórych sklepach jest także opcja automatycznego zwrotu. Polega ona na anulowaniu zakupu np. biletów, odwołania rezerwacji, gdy po upływie określonego czasu nie wpłynie należność za daną usługę.

Bezpiecznie
Systemy płatności internetowych gwarantują nam bezpieczeństwo. Każdą transakcję należy potwierdzić kodem PIN lub hasłem jednorazowym, bądź kodem karty kredytowej. Płatności internetowe nie są bardziej ryzykowne niż tradycyjna płatność (zawsze ktoś może nam źle wydać, okraść, możemy zgubić pieniądze itp.). 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.