Czy podczas zakupów kierujemy się głownie ceną?

Zakupy internetowe mają wiele zalet. Są przede wszystkim wygodne, nie zajmują tak dużo czasu jak zakupy w sklepach stacjonarnych, dostawę otrzymujemy pod drzwi. Jednak podstawowym kryterium, które skłania nas do dokonywania zakupów przez sieć internetową jest cena.


Rosnące zaufanie
Coraz częściej każdy z nas korzysta z zakupów przez Internet. Kupujemy już praktycznie wszystko – od odzieży, poprzez książki, AGD, sprzęt elektroniczny, wyposażenie domu po artykuły spożywcze, czy budowlane. Nie boimy się już zakupów on-line. W sieci można znaleźć informacje na temat sprzedającego, przeczytać opinie i komentarze innych kupujących, transakcje mają miejsce poprzez zabezpieczone systemy płatności.

Porównywanie cen
Bardzo dużą zaletą zakupów on-line jest możliwość szybkiego porównania ceny tego samego towaru w kilku różnych sklepach. Nikt nie lubi przepłacać i rozczarowań, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze. Porównywarki internetowe pomagają tego nam oszczędzić. 

Szerszy asortyment
W sklepach stacjonarnych jest również mniejszy asortyment niż w sklepach on-line. W Internecie, przeglądając ofertę, możemy o niej poczytać, upewnić się, czy faktycznie tego nam trzeba, łatwiej także znaleźć nam poszukiwany przez nas produkt. Dzięki temu zakupy są przyjemniejsze i mniej stresujące niż w sklepach stacjonarnych, ale także bardziej przemyślane.

Kryteria pomyślnej transakcji
Głównymi kryteriami jakimi kieruje się osoba podejmująca decyzję o zakupie jest cena końcowa oraz czas realizacji zamówienia. Na cenę końcową składa się cena produktu oraz koszt dostawy. Często cena produktu jest atrakcyjna, lecz cena dostawy jest mocno zawyżona i potencjalny klient rezygnuje z transakcji. Ważny jest także czas realizacji. Optymalny czas to około2-3 dni. Zdarzają się jednak sklepy z tygodniowym lub ponad tygodniowym okresem realizacji zamówienia. Nie jest to kuszące dla kupującego. Z tego względu stawiamy bardziej na zakupy krajowe niż zagraniczne, gdzie czas dostawy i jej koszt jest znacznie większy niż tego oczekujemy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 647 584

E-mail: kontakt@userbars.pl

Porady na temat bezpiecznych i sprawnych płatności w sieci, zakupów w Internecie oraz wskazówki dla osób z branży e-commerce.